Przyjęcie weselne w Wikipedii

www.kuzior.eu
Przyjęcie weselne ? zwyczajowa forma przyjęcia okolicznościowego, określanego potocznie jako wesele, organizowanego z okazji ślubu. Zwyczaje towarzyszące zawieraniu małżeństwa zależą od kręgu kulturowego z jakiego wywodzą się przyszli małżonkowie2.
W Polsce przyjęcie weselne odbywało się zazwyczaj w domu panny młodej.

W dzisiejszych czasach zdecydowanie bardziej popularne jest organizowanie wesel w domach weselnych. Dla przykładu, w Polsce przebieg przyjęcia weselnego może wyglądać następująco: powitanie młodej pary chlebem i solą toast wzniesiony szampanem i stłuczenie kieliszków przez młodą parę na szczęście wspólne odśpiewania sto lat przez weselników publiczne całowanie się młodej pary przy okrzykach gości gorzko!, gorzko! konsumpcja dań wraz z toastami za pomyślność młodej pary bal przy muzyce odtwarzanej lub granej na żywo przez wynajęty zespół muzyczny zabawy z udziałem weselników i młodej pary dzielenie dużego tortu i częstowanie nim gości przez młodą paręŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyjęcie_weselne

Zespół muzyczny czy DJ

Większość osób nie wyobraża sobie wesela czy 18-nastki bez muzyki.

W tym celu można albo znaleźć zespół muzyczny, albo poszukać DJ'a, który profesjonalnie dobierze muzykę pod gusta nasze i naszych gości.

Dj ma przewagę nad zespołem, ponieważ nie jest ograniczony umiejętnościami muzyków, ani gatunkiem muzyki, którą może puścić. DJ często ma też lepszy sprzęt nagłośnieniowy oraz lepszej jakości miksery oraz mikrofony.

Cenowo Dj oraz zespół wychodzi bardzo podobnie, jednak w obu przypadkach należy pamiętać, ze dostajemy tyle za ile zapłacimy.

Udana studniówka, urodziny czy wesele

www.kuzior.eu Dobry DJ potrafi rozkręcić każdą imprezę, urodziny czy studniówkę.

Dobieranie muzyki odpowiedniej do okazji oraz gustów jest zadaniem bardzo trudnym i nie każdy DJ robi to dobrze.

W tym przypadku warto kierować się opiniami oraz poleceniami od znajomych. Dj często jest tez animatorem lub wodzirejem, więc potrafi zachęcić do wspólnej zabawy na weselu lub większej uroczystości. Do tego dobry DJ będzie miał ze sobą cały sprzęt estradowy, oświetlenie, maszynę do sztucznej mgły oraz muzykę.

Więc jeżeli zależy nam na udanej imprezie to warto przemyśleć sprawę skorzystania z usług DJ'a..

Widok do druku:

www.kuzior.eu