Wikipedia i skrzynia biegów

godny polecenia warsztat samochodowy
Skrzynia biegów ? mechanizm umożliwiający zmianę przełożenia, a przez to służący do efektywnego przekazywania mocy wytwarzanej przez silnik do napędu maszyny roboczej lub pojazdu.

Przełożeniem nazywa się stosunek prędkości obrotowej na wale wyjściowym, do prędkości obrotowej na wale wejściowym.

Zmiana przełożenia jest wprost proporcjonalna do zmiany przekazywanego momentu obrotowego.

Skrzynia biegów łączona jest z silnikiem za pomocą sprzęgła.
Biegiem w skrzyni biegów nazywa się realizowanie konkretnego przełożenia.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzynia_biegów

Pojazd silnikowy - Wikipedia

godny polecenia warsztat samochodowy
Pojazd silnikowy ? napędzany mechanicznie pojazd, który porusza się dzięki własnemu napędowi. Dyrektywa 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r.
definiuje pojazd silnikowy jako napędzany mechanicznie pojazd, który porusza się dzięki własnemu napędowi, mający co najmniej cztery koła, kompletny, skompletowany lub niekompletny, osiągający maksymalną prędkość przekraczającą 25 km/h. Według polskiego kodeksu drogowego to pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motorowerów i pojazdów szynowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojazd_silnikowy

Samochodowy filtr oleju.
Zadania i funkcje
Filtr oleju jest elementem układu smarowania.
Olej silnikowy, aby mógł spełnić swoje zadania w silniku, musi być filtrowany ze względu na występujące w nim podczas pracy zanieczyszczenia.
Zanieczyszczenia organiczne: pozostałości po niespalonym paliwie, produkty utleniania, termiczny rozkład i spalanie samego oleju.

Zanieczyszczenia nieorganiczne: pył w powietrzu i cząstki metali.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_oleju.