Dzieje się tak dlatego, że to na tym etapie lekarze decydują, jakiego rodzaju leczenie będzie najlepsze dla konkretnego pacjenta i starają się poddać go odpowiedniej operacji oraz przygotować ją z zachowaniem wszelkich standardów.
Jest to bardzo ważne, ponieważ zasady przeprowadzania zabiegu neurochirurgicznego są bardzo precyzyjnie ustalane i muszą być one wdrażane krok po kroku, aby całe leczenie neurochirurgiczne mogło być w pełni skuteczne.
W przeciwnym razie pacjent być może będzie musiał być poddawany kolejnym zabiegom neurochirurgicznym.
Również sposoby przeprowadzania zabiegu neurochirurgicznego bywają uzależnione od konkretnego stanu zdrowia pacjenta.
Tylko wówczas mogą być one w pełni skuteczne, a jednocześnie bezpieczne. Poza tym przeprowadzanie zabiegów neurochirurgicznych uzależnione jest od wieku pacjenta i faktu, z jakiej przyczyny trafił on do przychodni.Termin "neurosurgery" został użyty po raz pierwszy w języku angielskim w 1904 roku w tytule artykułu w "Alienist and Neurologist", Neurosurgery: Trigeminal Neuralgia Treated by Intraneural Injections of Osmic Acid. W różnych krajach istnieją różne uwarunkowania prawne co do indywidualnego praktykowania neurochirurgii oraz odmienne programy kształcenia przyszłych neurochirurgów.
W większości państw minimalny okres przygotowania lekarza po studiach do samodzielnej pracy w charakterze neurochirurga wynosi od 6 do 7 lat, w Polsce - 6.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Neurochirurgia.