Listwy przysufitowe mogą być ozdobą mieszkania urządzonego w stylu klasycznym.

Zobacz:

Mieszczański charakter

listwy przysufitoweSztukaterie są obecne w wielu stylach wnętrzarskich - spotyka się je często w wytwornych paryskich mieszkaniach, są obecne w stylu skandynawskim, czy nawet w pełnej przepychu Rosji.

Można wyciągnąć interesujący wniosek, że sztukaterie to kwintesencja stylu mieszczańskiego.

Najczęściej spotkamy je przecież w kamienicach wielkich miast, gdzie oryginalne, wykonane z gipsu, zdobią ściany i sufity od wieków.
Często widać elementy sztukateryjne również na elewacjach tych budynków.
Pamiętajmy, że są to detale bardzo wymagające - zdobienia potrafią zachwycać szczegółowością i ucieszą oko każdego miłośnika starej architektury.

Za Wikipedią, sztukateria:

Sztukateria ? stiuki i inne elementy dekoracyjne (np.
putta, ornamenty, gzymsy wewnątrz pomieszczeń) wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej, często odlewane i montowane do podłoża (do ścian, sufitów). Stosowane w architekturze od starożytności, upowszechniły się w okresie renesansu i baroku. W chwili obecnej często zastępowane są elementami wykonanymi ze styropianu z naniesioną powłoka zabezpieczającą. Istnieją dwie metody nakładania warstwy zewnętrznej, tj.: metoda ciągniona ? styropianowy kształt jest przeciągany pod odpowiednią formatką z jednoczesnym nałożeniem masy kwarcowej; ta metoda zapewnia wysoką ostrość krawędzi, co wpływa na jakość produktu końcowego, metoda natryskowa ? ręczne natryskiwanie masy akrylowej; ten sposób nie gwarantuje jednakowej grubości listwy oraz krawędzie są bardziej "zlane"; metoda stosowana najczęściej przy produktach niewymiarowych lub niepowtarzalnych. Sztukaterię można podzielić ze względu na zastosowanie.
Wyróżnia się sztukaterię elewacyjną oraz wewnętrzną, do której zaliczają się listwy przysufitowe, ścienne, przypodłogowe oraz rozety i ramy (obrazów, luster, itp.). Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukateria

Nietuzinkowe pomysły na wykończenie wnętrz

listwy przysufitowe Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach w coraz większym stopniu liczy się oryginalność w każdym aspekcie.
Dokładamy wszelkich starań do tego, aby ubierać się w sposób niespotykany, nakreślając swój własny styl.
Nie inaczej jest w przypadku urządzania pomieszczeń, w których mieszkamy.

Natura człowieka jest taka, a nie inna, że chcemy zaskakiwać naszych gości.

Sztukateria jest dość oryginalną, a nawet ekstrawagancką techniką wykańczania ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych, która swoje korzenie ma w czasach starożytnych.

Jest charakterystyczna cecha budynków z tamtego okresu, więc zastosowanie tej metody w swoim przypadku gwarantuje oryginalność pomieszczeń mieszkalnych.

Bez większego problemu w każdym mieście powinniśmy znaleźć choć jednego fachowca w tym zakresie. .
Dodane: 06-10-2016 07:15

Tagi: listwy listy przysufitowe przysufitowe

Widok do druku:

listwy przysufitowe