Kupującemu powinno się przekazać między innymi: umowę kupna- sprzedaży, potwierdzenie opłaconego OC, kartę pojazdu, komplet kluczy (najlepiej 2 komplety), dowód rejestracyjny.
Mycie samochodu możemy przeprowadzić nie tylko w pobliżu domu, ale także w myjni samochodowej.
To drugie rozwiązanie z pewnością jest o wiele korzystniejsze dla osób, które nie mają wystarczająco dużej przestrzeni na umycie samochodu.Warto skorzystać z myjni samochodowej również dlatego, że często możemy trafić tam na bardziej specjalistyczne urządzenia niż te, których używamy na co dzień.
Dzięki nim samochód może być utrzymywany w naprawdę doskonałej czystości.
Samochód ? pojazd silnikowy służący do przewozu osób lub ładunków. Spis treści 1 Nazewnictwo 2 Historia 3 Napęd 4 Źródło energii 5 Podział samochodów 6 Elementy budowy samochodu 7 Samochody polskiej konstrukcji 8 Samochody wytwarzane w Polsce 9 Samochód w mieście 10 Zobacz też 11 Przypisy 12 Linki zewnętrzne Nazewnictwo Słowo samochód utrwaliło się w języku polskim jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej, kiedy to zostało wybrane, w drodze konkursu, na słowo określające automobil.
Termin samochód pochodzi od słów sam i chód, a więc określa pojazd samodzielnie się poruszający, czyli z własnym napędem.
Spośród innych, branych pod uwagę słów, można wspomnieć określenie samojedź. Historia Osobny artykuł: Historia samochodu. Nad pojazdami napędzanymi parą myślano już w XVII wieku.
Z kolei inny konstruktor, Niemiec Carl Benz, zbudował swój trzykołowy automobil w roku 1885 (w 1886 uzyskał patent).
W tych samych latach prace w dziedzinie silników spalinowych oraz pojazdów napędzanych takimi silnikami prowadzili wspólnie Wilhelm Maybach i Gottlieb Daimler.