geodezja legnica

Wszelkie usługi geodezyjne są świadczone na różnych płaszczyznach na każdym etapie budowy.

Warto więc znaleźć i zamówić usługi profesjonalistów.

Co robią geodeci?

geodezja legnica Co tak naprawdę należy do obowiązków geodety? Cóż z pewnością nazewnictwo tych wszystkich prac byłoby dość ciężkie do odbioru, dlatego postaram się to trochę uprościć i przybliżyć. Przede wszystkim geodeta zajmuje się pomiarami powierzchni i nanoszeniem wyników tych pomiarów na mapy i profile (mapy wysokościowe).

Jak większość z Was wie geodeta jest potrzebny przy tyczeniu granic działki. Ogólnie wszędzie tam gdzie jest plan budowy czegoś muszą być geodeci i wszystko wyliczyć, sprawdzić i nanieść na mapy geodezyjne.

Encyklopedia o geodezji

Geodezja (miernictwo) obecna jest w procesach planistycznych, projektowych i budowlanych.

Architekci tworzą projekty na mapach sytuacyjno-wysokościowych wykonywanych dla potrzeb i na zlecenie konkretnego klienta (zaktualizowana mapa zasadnicza), gotowy projekt zostaje wytyczony w terenie przez geodetę, realizacja projektu jest również przez geodetę monitorowana.

Kontynuacją tych prac, po zakończeniu budowy, jest inwentaryzacja powykonawcza (na którą składa się pomiar powykonawczy) wykonywana przez geodetę.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja

GEO...dezja

Praca geodety wymaga od niego nie tylko doświadczenia i wiedzy, ale również dużego skupienia podczas wyznaczania map czy profili.
Ich podstawowym narzędziem pracy w terenie jest tachimetr, co dla oka szarego człowiek wygląda jak aparat na statywie. Geodezję można podzielić na wyższą oraz niższą- różnią się przede wszystkim powierzchnią.

Za geodezję niższą uznaje się pomiar wykonywany na powierzchni o promieniu mniejszym niż 15,6 km (czyli 750km2) bez uwzględnienia kulistości Ziemi.

Geodezja wyższa to wszelkie pomiary powyżej tych wartości wraz z uwzględnieniem kulistości Ziemi..

Dodane: 05-10-2016 06:33

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo legnica

Widok do druku:

geodezja legnica