Warto wiedzieć
zaopatrzenie medyczne kraków 
Od lat 80.
XX wieku odnotowuje się coraz więcej przypadków uczuleń na rękawiczki u pracowników służby zdrowia, a wiąże się to z przejściem od zwykłych rękawiczek wielokrotnego użytku do jednorazowych lateksowych8.
Zidentyfikowano kilka białek odpowiadających za uczulenia, jednak zmniejszenie ich liczby w produkcie nie wyklucza wystąpienia reakcji alergicznej8, choć znacząco zmniejsza jej ryzyko3.
W przypadku mocno talkowanych rękawiczek alergeny znajdują się także w powietrzu3. Jedynie wolne od talku, chlorowane rękawiczki wykluczają ryzyko reakcji alergicznej8.
Inną alternatywę stanowią rękawiczki winylowe oraz pokryte nitrylem, które w przeciwieństwie do lateksowych są także odporne na działanie tłuszczów i innych substancji lipofilnych8.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne
Artykuły medyczne przeznaczone dla alergików
Alergicy są szczególnego rodzaju pacjentami, którzy wymagają otrzymania kompleksowej opieki i stosowania odpowiedniej diety, ponieważ w przeciwnym razie ich leczenie nie będzie skuteczne.
Dlatego w sprzedaży dostępne są różne artykuły medyczne przeznaczone dla alergików.
Do tego rodzaju artykułów należą zarówno poradniki dla alergików, jak i środki lecznicze dla nich przeznaczone.
Muszą oni posiadać leki antyhistaminowe oraz różnego rodzaju krople i suplementy diety odpowiednio wzmacniające ich układ odpornościowy.
Trzeba przecież pamiętać, że alergia jest chorobą przewlekłą, z którą bardzo często trzeba będzie się zmagać przez praktycznie całe życie, dlatego ogólnie dobry stan zdrowia odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu alergii.
Zasada działania defibrylatora
Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach).
Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy.
Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufazowe. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2010, dotyczącymi strategii defibrylacji, zalecane są następujące wyładowania:
defibrylator jednofazowy:
pierwsze wyładowanie ? 360 J,
drugie i kolejne wyładowania ? również 360 J;
defibrylator dwufazowy:
pierwsze wyładowanie ? od 150 do 200 J,
drugie i kolejne wyładowania ? od 150 do 360 J.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator.