geodezja legnica

Usługi świadczone przez zakłady takie jak są dosłownie niezbędne przy budowaniu nowej nieruchomości.
Usługi geodezyjne są konieczne przy takich inwestycjach.

Jak wygląda praca geodety i na czym polega?

Zarobki i praca geodety

geodezja legnica Będąc geodeta możemy się spodziewać stałej ilości zleceń, ponieważ ciągle coś się buduje, przebudowuje lub zmienia.

Wszędzie w tych miejscach potrzebny jest geodeta, więc jest to praca, której nigdy nie zabraknie.

Posiadający odpowiednie uprawnienia geodeta jest w stanie obsłużyć praktycznie każdą z prac geodezyjnych i mierniczych, a co za tym idzie zwiększyć swoje grono potencjalnych klientów. Dobry geodeta nie musi obawiać się o swoje zarobki, ale średnie zarobki w tej branży również nie są niskie.

Wikipedia i miernictwo w Polsce

Termin miernictwo i związany z nim zawód mierniczego przysięgłego, jako osoby zaufania publicznego należy do polskiej tradycji i został zmieniony w latach po II wojnie światowej z powodów politycznych. Geodezja (miernictwo) obecna jest w procesach planistycznych, projektowych i budowlanych.
Architekci tworzą projekty na mapach sytuacyjno-wysokościowych wykonywanych dla potrzeb i na zlecenie konkretnego klienta (zaktualizowana mapa zasadnicza), gotowy projekt zostaje wytyczony w terenie przez geodetę, realizacja projektu jest również przez geodetę monitorowana.

Kontynuacją tych prac, po zakończeniu budowy, jest inwentaryzacja powykonawcza (na którą składa się pomiar powykonawczy) wykonywana przez geodetę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja

Geoinformatyka - definicja

Geoinformatyka ? dyscyplina naukowa w obrębie nauk geograficznych zajmująca się numerycznym przetwarzaniem i analizowaniem informacji geograficznej. Geoinformatyka różni się od geoinformacji większym udziałem zagadnień informatycznych, głównie związanych z programowaniem. W realizacji wyżej wymienionych zadań zaangażowany jest zespół środków technicznych (komputery, sieci teleinformatyczne), prawnych (ustawy i rozporządzenia), ekonomicznych (opłacalność inwestowania w sprzęt i oprogramowanie) oraz personalnych (użytkownicy, programiści i administratorzy systemów).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geoinformatyka.
Dodane: 08-10-2016 04:10

Tagi: usługi geodezja geodeta nieruchomości budownictwo legnica

Widok do druku:

geodezja legnica